Przy wykorzystaniu nowoczesnych tokarek, frezarek czy szlifierek można swobodnie obrabiać większość wykorzystywanych w przemyśle tworzyw. Wykonywane przez nas gwintowanie aluminium, stali nierdzewnej, blachy, miedzi i innych metali to precyzyjny proces, dzięki któremu można m.in. stworzyć solidne połączenia mechaniczne. Nasza firma znajduje się w Radwanicach, koło Wrocławia, dlatego chętnie współpracujemy z lokalnymi przedsiębiorcami. Nasza oferta jednak skierowana jest do wszystkich zainteresowanych obróbką tworzyw. Gwarantujemy terminową realizację zleceń oraz szczególną dbałość o finalny produkt.

Jak wygląda obróbka materiałów w naszej firmie?

Praca z różnego rodzaju tworzywami wymaga stosowania odpowiednio dobranych metod. Niektóre materiały poddają się obróbce znacznie łatwiej niż inne. Stal, aluminium i miedź to tworzywa, z którymi nasi specjaliści mają do czynienia najczęściej. Popularne są również produkty wykonane z blachy i innych metali. Technikę obróbki dobiera się przede wszystkim do twardości danego materiału. Współcześnie możliwe jest już skrawanie wielu różnych tworzyw przez jedną maszynę. Przyczynia się to do znacznego przyspieszenia wykonywanych prac. Większą wydajność zawdzięczamy naszym doświadczonym operatorom oraz nowoczesnemu parkowi maszyn, który jest wyposażony w sprzęt takich marek jak Gildemeister, Dosan czy Takamaz.

Milling process of metal on machine tool

Na czym polega tworzenie gwintów?

Gwintowanie stali nierdzewnej, aluminium, miedzi, blachy lub innych metali wymaga szczególnej dbałości o precyzję. Metoda ta stosowana jest do tworzenia gwintów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Do najczęstszych zleceń należy wykonywanie skrawania prętów, które przyjmują postać śruby. Gwintowanie miedzi czy innych materiałów pozwala tworzyć solidne łączenia, których trwałość wykorzystuje się m.in. w tworzonych na placu budowy konstrukcjach. W całym procesie najważniejsze jest wykonanie odpowiednich nacięć, które powinny być proste oraz regularne. Gwintowanie blachy, miedzi, aluminium, stali nierdzewnej i innych metali to przykłada obróbki wiórowej.

Czym różni się gwint wewnętrzny od zewnętrznego?

Gwintowanie metali może polegać na obróbce otworów lub elementów wystających, np. prętów. W przypadku gwintów wewnętrznych konieczne jest stworzenie pewnego rodzaju torów dla śruby poprzez wiercenie. Gwinty zewnętrzne tworzy się, wykonując odpowiednie nacięcia. Proces ten dotyczy przede wszystkim twardych tworzyw takich jak stal nierdzewna, aluminium, miedź czy blacha.

Narzędzia niezbędne do gwintowania

Aby tworzyć precyzyjne gwinty na dużą skalę, trudno obejść się bez specjalistycznych maszyn. Teoretycznie gwintowanie miedzi, stali nierdzewnej, aluminium, blachy czy innych metali może mieć charakter ręczny, ale przy masowej produkcji byłoby to zbyt czasochłonne i nie gwarantowałoby odpowiedniej jakości wykończenia. Nowoczesne urządzenia umożliwiają wykonywanie gwintów o różnym zarysie. Doświadczeni operatorzy potrafią dobrać odpowiedni gwintownik do obrabianego tworzywa, m.in. blachy, aluminium, stali nierdzewnej czy innych metali. Problemu nie stanowi też dostosowanie do niego szybkości ruchów i długości sesji, tak aby uniknąć przegrzania czy zbyt powolnego odprowadzania wiórów.

Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji i jasnych warunkach współpracy, zachęcamy do kontaktu!

Zamknij menu