Konstrukcje z różnego rodzaju metali często wymagają specjalistycznej obróbki. Nasza firma z Radwanic, koło Wrocławia od ponad 40 lat działa w branży. Posiadamy zarówno odpowiedni sprzęt, jak i doświadczenie, aby wykonać powierzone nam zadania precyzyjnie i w najszybszym możliwym czasie. Rowkowanie rur stalowych czy blachy to jedna z opcji, którą mają do wyboru nasi klienci. W ramach obróbki CNC oferujemy szeroki wachlarz usług. Dzięki temu każdy ze zleceniodawców może zdecydować się na metodę, która w największym stopniu spełnia jego oczekiwania i będzie dostosowana do wymogów projektu.

Na czym polega rowkowanie rur stalowy?

W wielu branżach konieczne jest tworzenie solidnych połączeń między poszczególnymi elementami metalowymi. Rowkowanie rur stalowych gwarantuje stworzenie szczelnego układu dzięki systemowi rowków i złączek z uszczelkami. Obróbka polega na skrawaniu blachy lub innego tworzywa. W wyniku procesu pozbywamy się poszczególnych warstw materiału, tak aby otrzymać oczekiwany kształt. Precyzyjne rowkowanie umożliwia tworzenie profili o różnych parametrach. Przeszkodą w obróbce nie jest ani grubość materiału, ani przekrój rur stalowych.

Milling process of metal on machine tool

Właściwości rowkowanych rur

Popularność tego rozwiązania wiąże się z jednej strony z precyzją obróbki, a z drugiej z wyjątkowymi właściwościami stali. Wykonane z niej rury są wytrzymałe i odporne na korozję, więc bez przeszkód można z nich korzystać przez wiele lat. Zaletą systemu opartego na rowkowaniu jest też duża uniwersalność. Stalowe rury z odpowiednio wyprofilowanym zakończeniem sprawdzają się w przypadku wielu różnych konstrukcji i są świetną alternatywą dla komponentów z aluminium. Są one powszechnie stosowane m.in. w projektach hydraulicznych oraz z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Podobne właściwości wyróżniają elementy z grubej blachy, które również mogą zostać poddane precyzyjnej obróbce.

Rowkowanie blachy – kiedy warto wykonać?

Specjalistyczna obróbka krawędzi gwarantuje łatwy montaż i demontaż konstrukcji. Rowkowanie blachy przyczynia się także często do zmniejszenia kosztów, przy równoczesnym podniesieniu standardów bezpieczeństwa uzyskanych tym sposobem łączeń. Alternatywą dla proponowanego przez nas systemu jest zazwyczaj spawanie, które zapewnia trwałość, ale jest znacznie bardziej wymagające w zakresie montażu i demontażu. Ponadto konstrukcje wykonane elementów stalowych lub blachy poddanej rowkowaniu wiążą się z szeregiem ciekawych korzyści, których często nie gwarantuje spawanie. Proponowany przez nas system łączenia warto zastosować wszędzie tam, gdzie wymagana jest eliminacja drgań czy tłumienie dźwięków.

Dlaczego warto powierzyć nam wykonanie zlecenia?

Obróbka CNC to nasza specjalność. Zatrudnieni u nas fachowcy specjalizują się w cięciu, gwintowaniu czy dłutowaniu elementów z różnych materiałów. Doskonale wiemy, jak ważna jest precyzja, dlatego wykonujemy również rowkowanie rur stalowych czy blachy, które umożliwia tworzenie solidnych łączeń. Podejmujemy się zleceń nietypowych ze szczególnym uwzględnieniem wskazówek klienta. Nasi partnerzy mogą liczyć na indywidualną wycenę oraz ustalenie dogodnych form współpracy. W celu poznania szczegółów dotyczących m.in. rowkowania stal i blachy zachęcamy do kontaktu.

Zamknij menu